Usługi remontowo-budowlane zleć jednej firmie

Usługi remontowo-budowlane warto powierzyć danej firmie. Oto 3 najważniejsze powody, dla których warto to zrobić i postawić wszystko na jedną ekipę.

Kompleksowe usługi remontowo-budowlane

Profesjonalna firma remontowo-budowlana zakresem swoich działań obejmuje praktycznie każdy rodzaj prac, świadcząc kompleksową usługę. Dlatego pierwszą i podstawową korzyścią z wynajęcia jednej ekipy jest to, że zrealizuje ona dla nas każdą usługę, której potrzebujemy.

Firma remontowo-budowlana, o szerokim zakresie kompetencji, wykona dla nas prace ziemne. W których skład wchodzą dylatacja terenu czy usunięcie zanieczyszczeń w postaci kamieni, czy pni, starych budowli. Oczywiście, wraz z wykonaniem wykopów pod fundamenty budynku i różne przyłącza. Kolejno przygotuje właściwe fundamenty, wyprowadzi ściany, aż po wykonanie wiechy i realizację dachu. Następnie przygotuje elewację, zamontuje okna i drzwi, oraz zrealizuje przyłącza do sieci elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej i ciepłowniczej. W skład prac wchodzi również kompletne wykończenie wnętrz od położenia płytek, paneli, przez malowanie ścian, po montaż oświetlenia.

Firmy specjalizujące się w danych elementach mogą oddać w nasze ręce budynek do dalszego wykończenia. Przedsiębiorstwa świadczące kompleksowe usługi oddają w nasze ręce dom, do którego pozostaje nam się wprowadzić i mieszkać.

usługi remontowo-budowlane

Podobnie sprawa ma się w przypadku remontów, które można powierzyć jednej firmie lub zlecić jego poszczególne elementy kilku różnym specjalistom. Kompleksowa obsługa swoim zakresem obejmie jednakowo remont biały łazienki, pomieszczeń w tym ścian, sufitów czy podłóg. A także wymianę grzejników, zmianę instalacji elektrycznej czy położenie paneli lub boazerii.

Wygoda w zarządzaniu

Zlecenie wszystkich prac jednej firmie jest przede wszystkim bardzo wygodnym rozwiązaniem, co stanowi drugi ważny powód postawienia na jedną ekipę. Dlatego, że w przypadku wynajmowania kilku firm czy specjalistów, musimy wszystkich pilnować z osobna. Obserwując etapy realizowanych prac i sprawdzając ich postęp. Niekiedy jest tak, że opóźnienia jednej z firm, powodują efektem lawinowym. Opóźnienia w kolejnych pracach, które nie mogą zostać przeprowadzone, ze względu na wcześniejsze trudności.

Firma podejmująca się kompleksowej obsługi sama posiada w załodze specjalistów, jak elektrycy, dekarze czy płytkarze, lub z takimi współpracuje. W ten sposób realizuje prace, aby wszystko szło płynnie i bez opóźnień. A nawet jeśli takowe wystąpią, to będą one na bieżąco kontrolowane.

Dlatego wybór firmy, która podejmuje się wszystkich prac, jest bardzo rozsądnym i wygodnym rozwiązaniem. Powierzając wszystko jednemu zleceniobiorcy, to właśnie z nim wszystko ustalamy. Z nim uzgadniamy przebieg prac, weryfikujemy postęp prac, od niego odbieramy dom po wykończeniu lub mieszkanie po remoncie. Jeśli chodzi o kwestię rozliczeń, to i tu sprawa jest bardzo wygodna. Dlatego, że mając podsumowanie wszystkich prac, otrzymujemy jeden kosztorys. Możemy go przeanalizować dokładnie, a przede wszystkim bardzo prosto rozliczyć.

usługi remontowo-budowlane

Oszczędności w czasie, portfelu i nerwach

Trzecim powodem, dla którego warto postawić na jedną firmę zlecając usługi remontowo-budowlane są oszczędności. Odnalezienie i wybór jednej firmy oszczędza nam przede wszystkim czas. Ten stracilibyśmy, odnajdując kolejne firmy, których grafiki mogą być napięte, przez co kolejne prace mogą przesuwać się w czasie.

Kompleksowa usługa pozwala również na uzyskanie oszczędności w naszej kieszeni. Z uwagi na to, że prace, do której zatrudnimy kilku różnych specjalistów, wychodzą drożej – w pakiecie się opłaca. Ostatnią, ale w zasadzie najważniejszą oszczędność odczujemy we własnych nerwach. Gdy naszymi sprawami, zajmie się jedna firma kompleksowo, wówczas zyskujemy spokój. Nie musimy załatwiać wielu formalności, szukać różnych specjalistów, i dzięki temu śpimy spokojnie.

Autor: Arkadiusz Malanowski