Zlecenie prowadzenia bloga firmowego czy zatrudnienie copywritera?

prowadzenia bloga firmowego

Dla kogo zlecenie prowadzenia bloga firmowego jest opłacalne?

Zacznijmy od tego, że blog firmowy jest koniecznością dla firmy nawet jednoosobowej. Nie ma w zasadzie lepszego sposobu na wypozycjonowanie strony internetowej czy sklepu e – commerce. Jedna osoba nie poradzi sobie z prowadzeniem sprzedaży i zajmowaniem się blogiem. Nie chodzi o brak umiejętności, ale o czas, który trzeba poświęcić na rozwój biznesu. Tworzenie treści na bloga nie jest najłatwiejszą sprawą, bo musisz wymyślać tematy, nagłówki i frazy kluczowe. Napisanie publikacji i zrobienie edycji, wymaga zaangażowania. Wszystko zależy od Twoich umiejętności pisarskich.

W efekcie zabraknie Ci czasu na dopilnowanie biznesu. Jeśli Twoja firma nie przynosi oczekiwanych zysków, zatrudnienie copywritera nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ dochodzą koszty wynagrodzenia, na sobie nie możesz pozwolić. Istnieje też inna opcja. Podpisujesz umowę zlecenie lub o dzieło i my poprowadzimy Ci bloga. Ustalamy szczegóły dotyczące długości oraz ilości wpisów tygodniowo i tematyki. Określasz swoje oczekiwania co do publikacji, a my zajmujemy się resztą.

Dlaczego warto powierzyć właśnie nam prowadzenie bloga firmowego?

Tworzymy wysokiej jakości treści na blogi firmowe i portale internetowe, które są przystosowane pod SEO i które są interesujące dla czytelników. Oferujemy na swojej stronie paczki tekstów, które są gotowe do publikacji. Prowadzimy też własne serwisy, więc mamy doświadczenie w tworzeniu treści. Wiemy, czego oczekują Czytelnicy i jak sprawić, żeby Twój sklep online miał dużo wyświetleń. Śledzimy na bieżąco, jakich tematów poszukują użytkownicy, a musimy to robić, bo co pewien czas wpisują w wyszukiwarki nowe frazy kluczowe.  Opracowaliśmy setki treści z naciskiem na SEO, więc optymalizacja stron internetowych nie jest nam obca.

Zlecenie prowadzenia bloga firmowego naszym specjalistom nie polega tylko na przepełnieniu treści słowami kluczowymi, bo artykuły mają być ciekawe i oczywiście unikalne. Wtedy też algorytmy Google podnoszą pozycję danej witryny. Podejmujemy takie działania, żeby content marketing przynosił dochody naszym klientom, najpierw poprzez odwiedziny użytkowników, a następnie podjęcie akcji zakupu produktów czy zamawianie usług. Zależy nam na tym, żeby Twoja firma osiągała jak największe zyski, bo wtedy będziesz zadowolony z naszej pracy.

prowadzenia bloga firmowego

Czy zlecenie prowadzenia bloga firmowego ogranicza się tylko do artykułów?

Oczywiście, że zlecenie prowadzenia bloga firmowego nie kończy się tylko na pisaniu artykułów. Jeśli tylko będziesz miał potrzebę, zajmiemy się również opisami produktów. Jeśli stwierdzisz, że zamieszczone treści nie przekonują klientów do zakupu lub co gorsza, mają niewiele odsłon, napiszemy je na nowo. Możesz nam powierzyć to zadanie, ale będziemy potrzebowali materiałów od Ciebie dotyczących każdej pozycji. Wyznaczysz tylko osobę do kontaktu, żebyśmy mogli uzyskać potrzebne informacje.

Może wydać się to zbyt skomplikowane, ale to właśnie w instrukcjach można znaleźć istotne szczegóły, które wykorzystane w odpowiedni sposób, przyciągną klientów. Myślałeś o darmowym e-booku, który przekona klientów do skorzystania z Twojej oferty? Możemy stworzyć publikację poradnikową. A jak wiesz internauci lubią czytać bezpłatne przewodniki. Budowanie marki nie jest łatwym zadaniem i wymaga czasu i wysiłku.

Duże przedsiębiorstwa angażują w działania specjalistów od marketingu, którzy przygotowują strategie i na podstawie analiz planują kampanie reklamowe. Inwestują miliony złotych w rozwój firm. Powiesz trudno z nimi konkurować i masz rację, ale w odróżnieniu od korporacji nie wykupujesz drogich banerów czy mailingów, ale działasz kreatywnie, co pozwoli Ci również wypromować markę treścią.

Arkadiusz Malanowski