Powiększanie ust. To warto wiedzieć

powiększenie ust

Powiększanie ust jest popularnym zabiegiem, któremu poddaje się wiele kobiet i to w każdym wieku.  Można zauważyć, że nie tylko celebrytki i gwiazdy telewizyjne gwiazdy, decydują się ma modelowanie, ale także koleżanki. Nie powinnyśmy się dziwić, bo poprawienie wyglądu wpływa na lepsze samopoczucie i sprawia, że panie są lepiej postrzegane przez otoczenie. Nie każda została obdarzona naturalnym pięknem, więc skoro są takie możliwości, dlaczego z nich nie korzystać. Medycyna estetyczna wciąż robi postępy, wprowadzając szereg bezpiecznych zabiegów. Aby z nich korzystać, trzeba wszystko na ten temat wiedzieć. Modelowanie nie zawsze powiększa objętość ust, a jedynie je nawilża, odmładza, wypełnia i wyrównuje asymetrię.

Na czym polega powiększanie ust?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest prostym zabiegiem, ale przed jego wykonaniem, zawsze warto skonsultować decyzję z lekarzem. Specjalista nakłada krem znieczulający w okolice ust, by uśmierzyć ból. Na nasze życzenie lekarz może zwiększyć dawkę. Jeśli usta są wypełniane kwasem hialuronowym, preparat zostaje wstrzykiwany w naskórek, uzupełniając wszystkie zwiotczenia i bruzdy występujące na skórze, nie tylko w okolicach ust, ale i nosa oraz policzków. Cera zostaje dostatecznie nawilżona, więc lepiej się prezentuje. Jeśli aplikowany zostaje nieusieciowany kwas hialuronowy, efekt jest natychmiastowy, ale utrzymuje się około miesiąca. Natomiast usieciowany dłużej. Zabieg lips up może się utrzymać nawet 18 miesięcy. Trzeba przestrzegać pewnych wskazań, przede wszystkim unikać przyjmowania niektórych leków, a w dniu zabiegu powstrzymać się od sauny i solarium.

Metody powiększania ust

Metod powiększania ust jest kilka, ale zawsze jest dobierana najodpowiedniejsza dla naszej skóry.  Oprócz stosowania kwasu hialuronowego lekarz stosuje:

  • Lipotransfer
  • Mezoterapia ust
  • Bullhorn Lip Lift
  • Russian Lips
  • Metoda francuska
  • Baby doll
  • Podniesienie kącików ust
  • Z użyciem LightPod Neo

Wszystkie ww. metody powiększania ust lekarze uznają za bezpieczne, pod warunkiem że zabieg wykonuje specjalista z doświadczeniem. Przed przeprowadzeniem musi najpierw skontrolować stan zdrowia pacjenta. Do organizmu specjalista wprowadza substancję i ma obowiązek sprawdzenia, czy nie wywoła ona niepożądanej reakcji alergicznej. Pamiętajmy, że jeśli decydujemy się na zabieg, to musimy otrzymać wszystkie informacje o ewentualnych skutkach ubocznych.

powiększanie ust

Ile kosztuje powiększanie ust?

Ceny powiększania ust kwasem hialuronowym różnią się w zależności od miejsca wykonywania i zakresem zabiegu. Gabinety wliczają w koszt: wypełnienie objętości, wyrównanie symetrii ust, podniesienie kącików ust, korektę cienia w kącikach ust, podkreślenie łuku kupidyna i konturu ust oraz uwydatnienie czerwieni wargowej. Cena zależy od ilości i rodzaju zaaplikowanego preparatu, a także stopniem usieciowania. Wszystko zależy od tego, jakie efektu spodziewa się pacjentka, czy krótkotrwałego bądź długotrwałego. Jeśli zabieg kosztuje 600 zł, trudno spodziewać się naturalnego wyglądu przez wiele miesięcy. Chcąc mieć długotrwałe efekty trzeba wydać zdecydowanie więcej. Zabiegi wykonywane w specjalistycznych gabinetach mogą kosztować nawet 8 000 zł. Nie jest dobrym pomysłem, kierowanie się jedynie ceną, bo tanie oferty mogą być mało skuteczne, a wręcz szkodliwe, jeśli nie wykonuje ich specjalista.

Czy powiększanie ust bardzo boli?

Lekarz stosuje środki uśmierzające ból, więc pacjent nie powinien odczuwać dolegliwości. Specjalista stosuje krem z lidokainą, rzadziej mocniejsze środki. Zawsze dobierany jest odpowiedni preparat. Warto wiedzieć czym się różnią metody znieczulenia. Jeśli chodzi o krem, jest on skuteczny i nakładany na skórę 15 minut przed wykonaniem zabiegu. Lekarz musi odczekać, kiedy zacznie działać, zanim przystąpi do pracy. Podczas powiększania ust można odczuwać uciski i ukłucia, ponieważ nie jest to narkoza. Jednak nie ma się czego obawiać, bo dolegliwości nie są dotkliwe. Na życzenie, lekarz stosuje znieczulenie stomatologiczne, wprowadzając preparat za pomocą igły. Środek jest silniejszy, ale pacjenta poczuje chwilowy ból. Specjaliści często mają problem z wykonaniem zabiegu przy tego rodzaju znieczuleniu, ponieważ przestają funkcjonować mięśnie, więc usta się zniekształcają.

Jak długo usta się goją po powiększeniu?

Przy metodzie kwasem hialuronowym, która należy do najpopularniejszych, po zabiegu jest obrzęk, a także powstają siniaki. Jest to naturalny proces, ponieważ doszło do ingerencji w skórę. Opuchlizna jest niewielka i kilku dniach (2-4), schodzi. Miejscowe siniaki znikają trochę później, po tygodniu, skóra wraca do normy. Trzeba się spodziewać, że przez dobę od zabiegu, usta będą suche lub twarde, co jest naturalnym objawem. Gojenie jest pewnego rodzaju dyskomfortem i nie ma jednej reguły, ponieważ powrót skóry do tzw. normalności, zależy od organizmu pacjentki. Niektóre krwiaki, w niewielkim stopniu, ale mogą być widoczne przez 14 dni. Etap gojenia może się wydłużyć do miesiąca, więc nie ma powodu do niepokoju. W tym czasie pacjent pozostaje pod kontrolą lekarza. Jeśli nawet usta wydają się mniejsze, nie ma powodu do paniki, ale trzeba poczekać, do czasu zniknięcia obrzęków.

metody powiększania ust

Czego nie wolno robić po zabiegu?

Przestrzeganie zaleceń lekarza to podstawa, by uniknąć powikłań.  Po zaaplikowaniu kwasu hialuronowego należy powstrzymać się od wizyt w saunie, solarium i kriokomorze.  Pacjentka nie powinna przebywać na słońcu i pływać, więc warto zabieg wykonać przed okresem wakacyjnym. Niebezpieczne są wahania temperatur. Trzeba też unikać pocałunków, mimiki i ćwiczeń na siłowni. Zachowajmy jednak ostrożność podczas spożywania napojów, szczególnie gorących. Po zabiegu nie wykonuje się też makijażu, laseroterapii, masaży. Trzeba bezwzględnie przestrzegać zaleceń lekarza i nie ryzykować. Przez pierwsze dni, warto pozostać w domu, ograniczając życie towarzyskie.

Autor: Arkadiusz Malanowski