Własna firma czy praca na etacie?

własna firma

To pytanie pojawia się u wielu ludzi. Jeśli nie wiesz, jaką podjąć decyzję, zarejestruj działalność pracując na etacie. Nie rezygnuj z pracy, jeśli nie musisz. Przede wszystkim masz stałe źródło dochodów. Widząc, że biznes przynosi Ci dochody, odejdziesz od pracodawcy.  Prowadź firmę  „po godzinach”.
Pomyśl zanim podejmiesz decyzję.
Kiedy złożysz wymówienie w pracy, a biznes nie przyniesie Ci od razu dochodów, będziesz miał problem finansowy. Zawsze zdążysz to zrobić. Trudno jest pracować, nie mając pieniędzy na życie i opłacenie rachunków. Jeśli jesteś na 100% przekonany, że dochody z własnej firmy wystarczą na pokrycie kosztów prowadzenia działalności i utrzymanie rodziny, zrezygnuj z pracy i działaj na pełny etat.

Czy rezygnować z planów o własnym biznesie?

Wykluczone! Jeśli jesteś przekonany do własnego pomysłu, nigdy z niego nie rezygnuj. Nawet jeśli obecnie nie masz pracy i pieniędzy to nie powód, żeby rezygnować ze swoich planów. Poszukaj dofinansowania i realizuj założenia. Oczywiście musisz mieć wewnętrzne przekonanie i opracowany plan działania. Nie rób nic w ciemno. Osoby, które zbudowały swoje imperium, wiedziały czego chcą od życia. Podejmowały wiele prób, nie załamywały się porażkami, realizowały swój cel. Mimo że napotykały na mur, były krytykowane, wyśmiewane, a ich plany negowane, twardo stały przy swoim.

Twój biznes będzie wielki!
Takie założenie jest kluczem do sukcesu. Porażki są wpisane w życie, wzmacniają każdego więc nie poddawaj się!

własna firma


Własna firma = stabilny biznes

Budowanie firmy wymaga wiedzy, profesjonalizmu i dostępu do narzędzi zarządzania. Sprawdź, jaka jest konkurencja w branży, w której chcesz działać. Zaplanuj swój biznes tak, żebyś miał też czas dla rodziny i na odpoczynek. Jeśli osiągasz dochody „z górką” utwórz subkonto, z którego skorzystasz, kiedy przyjdą „martwe miesiące”. Dochody w biznesie są jak sinusoida. Zdarzają się miesiące, kiedy firma nie zarabia. Sezon ogórkowy jest w każdej branży, więc przygotuj się na deficyt. Nie załamuj się, nie trać energii, tylko wciąż działaj!

Szukaj niszy rynkowej i poszerzaj ofertę swojej firmy. Nie zatrzymuj się, bo kto stoi w miejscu ten się cofa. Bądź zawsze na bieżąco z aktualnymi trendami. Nie bój się wyzwań, ale podejmuj walkę. Wielu przedsiębiorców nie mogąc pogodzić się z porażką, słabymi obrotami i dużą konkurencją, odczuwa frustrację, traci zdrowie i energię.

własna firma

Jeśli masz dobry produkt lub usługę nie zaniżaj ceny, bo będziesz pracował za darmo lub za przysłowiową złotówkę. Nie wpadaj w panikę, ale poszukaj innych rozwiązań. Jeśli w Twojej branży jest duża konkurencja to znaczy, że jest popyt na tego typu produkty lub usługi. Pytanie: czy jesteś gotów się z nią zmierzyć? Jeśli tak, musisz znaleźć sposób na zdobycie klienta.

Kiedy odkryjesz niszę na rynku, to z pewnością będą Cię kopiować. Chociażby dlatego, że ludzie podobnie jak Ty (na początku) poszukują pomysłów na biznes. Nie martw się jednak, bo Ty w tym czasie będziesz miał już stałych klientów i dobrą pozycję na rynku.

własna firma

Możesz sprzedawać, produkować; prowadzić krawiectwo, bar, warsztat, klub, agencję reklamową, budowlankę…. Możliwości jest bardzo dużo, ważne jest, żebyś był zadowolony z wyboru branży. Określ swój cel i prowadź firmę z entuzjazmem. Ludzie kupują od ludzi, firma jest tylko na papierze.


Autor: Arkadiusz Malanowski

Dodaj komentarz